Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,933 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Problemet e Interit kane rrenje te thella. As tre tranjere…

Problemet e Interit kane rrenje te thella. As tre tranjere…
Inter Club Staff

“Roba da matti” (Gjera te cmendura).

Keshtu ka shkruar Il Giornale sot per Interin dhe ndeshjen e djeshme ne Europa League te zikalterve. Problemi nuk mund te jete tranjeri sepse sipas tyre: “nga De Boer, ne pankine ne ndeshjen e shemtuar te pare ndaj izraeliteve ne San Siro e deri tek Pioli dhe ndeshja e kthimit duket sikur nuk ka ndryshuar asgje. Problemet e Interit kane rrenje aq te thella sa per momentin asnjeri nga tre tranjeret nuk ka mundur te beje gje.”

“Motivi i gjithe kesaj? Nje shpjegim, i vetem duke pare se lartesia teknike e Interit ndaj skuadres kundershtare u pa ne pjesen e pare, mund te jete renia fizike, gje qe seshte e re kete sezon. Por mund te jete edhe nje problem mental, sic e ka nenvizuar Stefano Pioli: ‘Nese skuadra vrapon, skuadra gjen rezultate. Nese nuk vrapon, jo. Dje ndaluam se vrapuari dhe ja rezultatet’. E keshtu Interi i jep mirupafshim Europes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags