Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

649 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

PSV Eindhoven-Inter, ja lista e plote e te grumbulluarve te Spallettin! Per here te pare kete sezon…

PSV Eindhoven-Inter, ja lista e plote e te grumbulluarve te Spallettin! Per here te pare kete sezon…
Inter Club Staff

Pas fitores me Tottenham ne debutim, Interi duhet te perballet me PSV Eindhoven neser ne Hollande. 

Tre pike per zikalterit do te thonin shume duke pare se ne ndeshjen tjeter Barcelona do te perballet ne transferte me Tottenham dhe keshtu nje fitore do te merte nje rendesi te vecante.

Nderkohe vetem pak minuta me pare, Luciano Spalletti ka publikuar listen e te grumbulluarve per sfiden e neserme: ashtu si eshte konfirmuar edhe disa ore me pare, ne kete liste ben pjese edhe Sime Vrsaljko i cili do te jete i disponueshem per kete ndeshje kunder skuadres se Van Bommel.

E vecanta e kesaj ndeshje eshte se per here te pare Spalletti do te kete ne dispozicion te gjithe lojtaret dhe infermieria eshte totalisht e boshatisur.

Kjo eshte lista e plote e te grumbulluarve: 

Portier: 1 Handanovic, 27 Padelli, 46 Berni;

Mbrojtesa: 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 23 Miranda, 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar;

Mesfushora: 8 Vecino, 14 Nainggolan, 20 Borja Valero, 77 Brozovic;

Sulmuesa: 9 Icardi, 10 Lautaro Martinez, 11 Keita Balde, 16 Politano, 44 Perisic, 87 Candreva.

Nderkohe Interi ne keto minuta ka mberritur ne Hollande ku me pas eshte drejtuar drejt hotelit ku do te qendroje. Gjithashtu skuadra do te zhvilloje nje stervitje sot ne darke si gjithmone perpara nje ndeshje Championsi ne stadiumin e skuadres pritese.

Kujtojme qe Interi do te perballet me PSV neser ne oren 21:00 ne Philips Stadium.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.