Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

1,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Francesco i sinqete pas ndeshjes: “Cfare frike nga Interi sot. Golat e tyre erdhen vetem se ne i gjuanim njeri-tjetrit me top.”

Di Francesco i sinqete pas ndeshjes: “Cfare frike nga Interi sot. Golat e tyre erdhen vetem se ne i gjuanim njeri-tjetrit me top.”
Inter Club Staff

Deklarate e habitshme nga tranjeri i Sampdorias pas ndeshjes por edhe zbavitese per tifozet e Interit ne te njejten kohe.

Eusebio Di Francesco ka folur per Sky Sport pas humbjes 3-1 me Interin dhe keto kane qene fjalet e tij.

“Kur luan kunder Interit eshte gjithcka e veshtire dhe ne kemi humbur shume topa individuale dhe kemi bere gabime qe zakonisht nuk behem.”

“Kemi pasur veshtiresi te medha te dalim. Ata mjaftonte te hidhin nje top ne zone dhe benin gol sepse ne na kishte hyre frika.”

“Mund te benin qef ne zonen tone. Ne pjesen e dyte kaluam ne 4-2-2 dhe e nisem mire, por pesuam nje gol (ai i 1-3) per nje gabim te cmendur perseri nga frika.”

“Ramirez? Ka luajtur ne Reggio Emilia me Fiorentinen, mbase nuk ka arritur te tregoje me te miren e tij, prandaj.”

“Tani duhet te jem i zoti te kuptoj se cfare i mungon kesaj skuadre, sepse dicka i mungon dhe me takon mua qe ta bej kete gje.”

“Sapo u afronte Interi ne zone sot tentonim te largonim topin dhe ja perplasnim njeri-tjetrit sikur nuk kishim luajtur ndonjehere futboll.”

‘Duhet te ishim me te shpejte sot por jo, e kishim mendjen mos na shenonte Interi dhe shperqendroheshim. Kunder Torinos kemi qene perfekt, por sot na ka frikesuar shume Interi.”

“Nese dorezohesh keshtu ndaj nje skuadre, nuk e ke te gjate si lojtar. Kete duhet te kuptoje skuadra ime.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.