Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

275 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

REKORDI i Tommaso Berni dhe fati i tij i keq: Interi ja ka bere me dije vendimin e marre!

REKORDI i Tommaso Berni dhe fati i tij i keq: Interi ja ka bere me dije vendimin e marre!
Inter Club Staff

Ai eshte perjashtuar nga ndeshja me Parmen ne Tardini per shkak te protestave dhe kjo gje solli edhe ndalesen e lojes per 1-2 minuta.

Por kjo nuk eshte hera e pare qe ndodh, dhe Tommaso Berni me kartonat e kuq ka nje raport te ngushte.

Ai edhe ne te kaluaren ka ndodhur te marre nje karton te tille, edhe pse fushen e lojes me Interin ne nje ndeshje zyrtare nuk e ka pare kurre.

Tommaso Berni, portieri i trete i Interit kete sezon ka nje rekord te trishtueshem: ai ka marre dy kartona te kuq dhe asnje ndeshje te luajtur.

Ne janar, ne ndeshjen ndaj Cagliarit, ai ka marre nje karton te kuq per protesta pas kartonit te kuq te marre nga Lautaro Martinez.

Ne ate rast, ai mori edhe dy jave te tjera denim nga Gjykata Sportive Italiane per sjellje te pahijshme ne fushen e lojes.

Nderkohe, ai luan tek Interi qe prej vitit 2014, ku eshte portier i trete dhe fiton 200 mije euro ne sezon.

Ka nje kontrate ne skadence kete vit dhe keto dite ka marre nje lajm te keq nga drejtuesit: kontrata e tij nuk do te rinovohet me dhe ai do te jete nje parameter 0.

Nuk dihet ende nese ai do ta vazhdoje karrieren e tij me ndonje skuader tjeter apo jo, por ajo qe eshte e sigurt, eshte se do te largohet nga Interi, klub me te cilin eshte rritur qe ne moshen 10 vjecare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.