Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

216 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sabatini ben zbulimin e madh: “A e dini sa afer blerjes se Milinkovic-Savic ka qene Inter? Ja cfare ndodhi.”

Sabatini ben zbulimin e madh: “A e dini sa afer blerjes se Milinkovic-Savic ka qene Inter? Ja cfare ndodhi.”
Inter Club Staff

Nje prapaskene me te vertete e rendesishme eshte zbuluar nga Walter Sabatini diten e sotme per sa i perket Interit.

Ai prej pak ditesh eshte larguar ne menyre perfundimtare nga Bologna dhe ne nje interviste te dites se sotme ka zbuluar nje prapaskene te kohes se tij te zikalterit.

“Simone Inzaghi ka pasur nje cikel te mrekullueshem te Lazio. Ka qene nje nga njerezit me te rendesishem te kesaj skuadre vitet e fundit.”

“Ka treguar gjithmone nje futboll spektakolar. Ka gjetur shume gezime edhe ne rezultate sepse Lazio ka bere mire.”

“Milinkovic-Savic? Le te themi se Lazio ishte gati ta shiste rreth 4 vite me pare per 50-60 milione euro kete lojtar.”

“Ishte nje moment ku ne provuam ta merrnim kete lojtar te Interi. Ishte nje kerkese e bere jo direkt nga Lotito dhe Tare, por nga agjenti i tij.”

“Ne e morem kete kerkese, e menduam, beme gati edhe rreth 60 milione bashke me bonuse per Milinkovic-Savic.”

“Por me sa duket Lazio nuk ishte shume e bindur dhe ata nuk u futen fare ne tratativa dhe e refuzuan ate shifer per Milinkovic. Duhet shume kurajo per te refuzuar 50-60 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.