Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

389 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Santon, e ardhmja ne stand-by. Mes rinovimit eventual dhe interesimit te Parmas…

Santon, e ardhmja ne stand-by. Mes rinovimit eventual dhe interesimit te Parmas…
Bujar Berishaj

E ardhmja e Davide Santon mbetet akoma per t’u deshifruar.

Situata e mbrojtesit qe ka nje kontrate me Interin deri ne 2019, sipas fcinternews.it, eshte ne nje faze stand-by.

Diskutimet rreth nje rinovimi te mundshem te tij nuk jane aq te shpeshta per momentin dhe nuk ka ndonje te re te vecante.

Nese kesaj i shtojme qe ka zera te merkatos (megjithate jo konkrete) realiteti eshte ai qe eshte. Ndonje thashethem nga jashte por asgje me shume, e edhe ne Itali nuk ka ndonje te re.

Parma, per shembull, konsiderohet si nje destinaion i mundshem per lojtarin, por nuk duket qe Interi synon ta shes Santon ne Reggio Emilia.

Ndoshta klubi zikalter po pret qe fillimisht te sistemohet bilanci dhe pastaj t’i jepet jete atij qe do te jete ekipi ne dispozicion te mister Luciano Spalletti per sezonin e ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.