Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

458 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

KLASIFIKIMI – Skriniar eshte lojtari me i sakte ne Serie A: edhe nje interist tjeter ne TOP 10

KLASIFIKIMI – Skriniar eshte lojtari me i sakte ne Serie A: edhe nje interist tjeter ne TOP 10
Ardis
  • On 21/11/2018, 13:30

Milan Skriniar ka perqindjen me te larte te pasimeve ne te gjithe Serie A.

Milan Skriniar gabon pak, shume pak kur behet fjale per ti mbyllur hapesirat sulmuesve kundershtare. Gabon akoma me pak kur behet fjale per te dale nga zona dhe pasimet.

E faktojne te dhenat e raportuara nga WhoScored.com, qe e nxjerrin ne pah si lojtari me perqindjen me te larte te precizionit ne pasime me te larta ne te gjithe Serie A.

Nje Top Ten te perpiluar nga WhoScored.com, liste qe komandohet nga mbrojtesi i Inter-it perpara nje “befasie” autentike. Me poshte do te japim listen e Top Ten:

KOSTAS MANOLAS (Roma) 90%

KALIDOU KOULIBALY (Napoli) 90.3%

LEONARDO BONUCCI (Juventus) 90.6%

STEFAN DE VRIJ (Inter) 91.2%

ALESSIO ROMANGOLI (Milan) 91.3%

LUCAS BIGLIA (Milan) 91.3%

NICOLAS NKOULOU (Torino) 91.6%

MIRALEM PJANIC (Juventus) 92.3%

MARLON (Sassuolo) 93.5%

MILAN SKRINIAR (Inter) 93.6%

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.