Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

1,909 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – “Icardi, model i Interit te ri. Tani…”

Sky – “Icardi, model i Interit te ri. Tani…”
Inter Club Staff

“Icardi po vrapon aq shpejt sa nje Ferrari, eshte momenti i tij, eshte java e tij” – thote Matteo Barzaghi per SkySport24 nga Appiano Gentile.

Lojtari deshiron nje fanelle titullari, por per Mazzarrin nuk eshte ende ne 100% te formes se tij, sic e ka shprehur ne fund te ndeshjes me Fiorentinen tekniku. Icadi deshiron ta binde per te kunderten.

Numrat e tij kete sezon jane shume te cuditshem: Ne kete kampionat ai nuk ka nisur asnje here si titullar, ka luajtur pak, por kur ka hyre gjithmone ka bere diferencen. “Pak por mire, dhe tani kerkon vazhdimesine”, thote gazetari gjate kronikes se tij.

Sulmuesi Argjentinas ka gjithcka per tu bere modeli i Interit te ri: Eshte i ri, ka mjaft talent dhe eshte lojtar i forte. Por nuk duhet te shperqendrohet shume me gjerat jashte futbollit. Ai eshte ne kerkim te bluzes se pare si titullar tek Interi, Icardi “mendon per Cagliarin dhe enderron nje gol tjeter deciziv, sepse kur ai shenon, Interi mer pike te arta”, perfundon Barzaghi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags