Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

3,341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Interi ideal i Mancinit: ja si do te jete…

SKY – Interi ideal i Mancinit: ja si do te jete…
Bujar Berishaj

Interi ideal i Roberto Mancinit do te thote kualitet ne te gjithe repartet, por mbi te gjitha ne mesfushe.

Eshte e bindur Silvia Vallini e Sky, qe shpjegon se si shoqeria fillimisht ne janar dhe pasta me shume bindje ne qershor do te kerkoj te bej nderhyrje te dizejnuara per qasjen taktike te trajnerit. Keto jane mendimet e gazetares:

“Mungojne sulmuesit e krahut per formacionin 4-3-3: Cerci do te ishte profili i persosur, ashtu si Lavezzi. Perforcimet pastaj duhet te vijne edhe ne mbrojtje: dy mbrojtesit e qendres titullar jane Ranocchia e Juan Jesus, me Andreollin qe nuk bind dhe Vidic ne renie te lire para ardhjes se tj ne Milano. Per te mos harruar, Campagnaro do te jete ne skadence kontrate ne fund te vitit.”

“Ne mesfushe dyshja Medel-M’Vila nuk mund te marrin trashegimin e mesfushoreve te medhenj te se kaluares dhe keshtu duhet nje lojtar qe mund te bej me mire sesa cdo lojtar tjeter ne repart ashtu sic po ben Zdravko Kuzmanovic. Lucas Leiva mund te jete alternativa e merkatos per te permbushur kete nevoje.”

“Sa i perket mbrojtesve te krahut Mancinit i pelqen D’Ambrosio qe mund te mbuloj dy role, rolin e mbrotjesit te majte dhe te djathte, kurse Dodo duhet te permirsohet ne mbulim; Jonathan e Nagatomo mbetet per tu vleresuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.