Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mancini

Gazzetta – Sot grumbullimet e para te Mancinit tek Italia: 2 interista drejt perjashtimit!

19/05/2018, 17:27 |

Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per grumbullimet e Roberto Mancinit tek Italia. 

Mancini, ish-tranjeri zikalter tashme eshte ne krye te kombetares se Italise prej disa ditesh kur u be edhe zyrtarizimi i detyres se re.

Nderkohe, per ceshtje oresh, … Read More

Gazzetta – Italia e Mancinit: 4-2-3-1 dhe dy Interista ne brendesi te saj!

15/05/2018, 11:46 |

Tashme eshte zyrtare: Roberto Mancini eshte komisari teknik me i ri i Kombetares Italiane. 

Por cfare skuadre do te hedhe ne fushe Mancio?

La Gazzetta dello Sport provon te dizenjoje skuadrn e tij ne baze te nje formacioni 4-2-3-1 dhe … Read More

Mancini: “Kishim ne dore Dybala, por cfare gabimi nga Interi…”

17/03/2018, 13:26 |

Ish-tranjer i Interit, Roberto Mancini, qe tek zikalterit ka perjetuar dy momente te ndryshme te karrieres se tij ka folur per eksperiencen e fundit tek zikalterit ne mikrofonat e Sky Sport.

Mancio ka folur per periudhen kur ka drejtuar Interin … Read More

Pinamonti i pelqen te gjitheve, nga Mancini tek De Boer. I shumekerkuar ne vere…

11/09/2016, 19:06 |

Dje ka zhbllokuar ndeshjen kunder Palermos. Andrea Pinamonti, 17 vjec, luan edhe kete vit me moshatare me te medhenje.

Talenti i tij eshte i padyshueshem. Mancini e ka marre me vete kete vere ne turne dhe … Read More

Mancini: “Inter, nje baze e rendesishme. Te mos nencmohet puna ime. Yaya Toure dhe Ibra…”

07/09/2016, 16:37 |

Kthehet te flas Roberto Mancini dhe e ben ne nje interviste te gjate per Corriere dello Sport, duke nisur nga ku e ka lene, pra aventuren e tij te dyte te Interi:

“Nuk dua te kem keqardhje ose te … Read More

Corriere della Sera – Fillojne tratativat per rinovimin e Mancinit? Ka nje rryme pro-De Boer por tekniku

07/08/2016, 1:44 |

Fillohet te flitet per rinovimin e Roberto Mancinit.

Sic raporton Corriere della Sera, po diskutohen detaje me pronesine indo-kineze, por pas paknaqesive te diteve te kaluara duket se tratativa mund te filloj qetesisht.

Per te … Read More

Me ne fund Interi ne duart e Mancinit: tekniku zikalter sot per here te pare…

04/08/2016, 9:57 |

Turneu ne Shtetet e Bashkuara dhe Europiani ne France kane ngadalesuar – ne menyre te pashmangshme – programet e Roberto Mancinit qe me ne fund sot mund te takoje te gjithe skuadren e plote per here te pare … Read More

Gazzetta – Mancini, rinovimi eshte nje piste konkrete: te rejat e fundit!

03/08/2016, 11:50 |

Me e keqja duket se ka kaluar tashme. Sic shpjegon La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem, ka nje hapje nga ana e Suning Group per rinovimin e kontrates se Roberto Mancinit e cila skadon … Read More

Moratti: “Mancini? Eshte koha ta mbeshtesim. Suning po ben nje merkato te mire. Icardi…”

03/08/2016, 9:19 |

Ne keto dite nuk ka qene lajm vetem merkato e Interit, por edhe ceshtja Mancini. Per kete gje eshte shprehur edhe presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti. 

Ja fjalet e tij:

Cfare mendoni per … Read More

Mancini: “Jam i qete dhe i motivuar, kam folur me klubin. Banega dhe Brozovic te rendesishem, te shohim nese vjen…”

31/07/2016, 2:19 |

Duke folur ne konference per shtyp pas ndeshjes, Roberto Mancini ka analizuar ndeshjen kunder Bayern Munich. Per teknikun nuk kane munguar as pyetjet per te ardhmen e tij dhe merkaton:

“Eshte e veshtire te luash 3 ndeshje brenda … Read More

Icardi, demtimi vazhdon: Mancini nuk deshiron ta rrezikoje sot ndaj Bayern!

30/07/2016, 9:05 |

Ne perfundim te seances stervitore qe u mbyll gjate nates shqiptare, Interi ka pare me kujdes gjendjen e Mauro Icardi – shpjegon Gazzetta dello Sport ne sajtin e saj online – i cili pritet te mungoje sot ndaj … Read More

Sky Sport – Suning te gatshem t’i ofrojne rinovimin Mancinit?

29/07/2016, 15:22 |

Arrijne te reja rreth se ardhmes se Roberto Mancinit, qe ne oret e fundit ka pasur mundesi te takohet me kreret e Suning ne SHBA dhe presidentin Thohir.

Sic shpjegohet nga Sky Sport, pronaret e rinj jane … Read More

Drejtuesit dhe Mancini, prova per paqe. Takim pozitiv me Suning. Tani e ka radhen…

29/07/2016, 10:19 |

Gjate dites se djeshme Roberto Mancini ka takuar njerezit drejtues te Suning per te shumpriturin takim ku do te vendosej jo pak.

Ne takimin e djeshem ishte prezent edhe Presidenti i Interit, Erick Thohir: tekniku zikalter … Read More

Mancini nuk do e drejtoje stervitjen e radhes: po zhvillohet takim me drejtuesit e Suning!

28/07/2016, 17:00 |

Vijne te reja te rendesishme per sa i perket te ardhmes se Roberto Mancinit te cilen mund ta zbulojme shume shpejt.

Ne keto momente qe po flasim, po ndodh nje takim i rendesishem ndermjet teknikut zikalter … Read More