Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

576 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Sampdoria-Inter, ja formacioni qe ka menduar Spalleti per nga minuta e pare

Sky – Sampdoria-Inter, ja formacioni qe ka menduar Spalleti per nga minuta e pare
Inter Club Staff

Te rejat me te fundit nga Appiano Gentile per sa i perket formacionit ndaj Sampdorias ne fundjave vijne nga Sky Sport.

Pas barazimit te ardhur ndaj Napolit, Interi po projekton qe tani sfiden e se dieles kunder Sampdorias.

Sipas asaj qe tregohet nga i derguari i Sky Sport ne Appiano Gentile, Massimiliano Nebuloni, per sa i perket formacionit, parashikimi eshte se Spalletti ne Genova do te besoje perseri tek te njejtet njerez si ndaj Napolit duke pare se asnjeri nuk ka ndonje impenjim ne mesjave.

Mund te jete ndeshja e ktheses duke pare ndeshjen e mire ndaj Napolit, ajo ndaj Sampdorias. Per here te pare ne ate ndeshje Spalletti la ne stol si Borja Valeron por edhe Vecinon, duke besuar tek Brozovic perpara mbrojtjes.

Pas nje dite pushim, skuadra eshte rikthyer sot ne Appiano te punoje. Do te kete nje seance te dyfishte sot dhe neser dhe do te kerkohet te punohet shume nga ana fizike.

Related image

Formacioni i mundshem eshte: 

Portier: Handanovic.

Mbrojtes: Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio.

Mesfushor: Brozovic, Gagliardini, Rafinha.

Sulmues: Candreva, Icardi, Perisic.

Ndeshja Sampdoria-Inter do te luhet ne stadiumin e Genovas te dielen ne oren 12:30 te drekes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.