Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

WhoScored – Brozovic nuk mbahet me! Ne 6 ndeshjet e fundit, ai eshte lojtari qe…

WhoScored – Brozovic nuk mbahet me! Ne 6 ndeshjet e fundit, ai eshte lojtari qe…
Inter Club Staff

Kush do ta kishte menduar nese do te ishte pyetur pak jave me pare nese  Brozovic do te arrinte te permbyste gjithcka dhe do te kalonte nga futbollisti me i padeshiruar i Interit ne njeriun kyc te skuadres.

Kete gje e thone tashme statistikat qe e kurorezojne kroatin e Interit si njeriun celes  te skuadres se Spallettit.

Por fare impakti super qe ka pasur Marcelo Brozovic!

Pikerisht per kete ka folur sot website  i njohur WhoScored.com, dhe per ta, mesfushori i Interit eshte nder me te miret ne bote.

Sipas notes mestare ne shtate ndeshjet e fundit, Brozo ka arritur te klasifikohet si nje nga njerezit me ne forme ne planet.

Duke marre parasysh te dhenat nga 5 kampionatet me te rendesishme ne Europe, Epiku ka nje mesatare note 8,17 dhe gjendet vetem ne vendin e katert ne nje liste qe perbehet nga emra shume te talentuar.

Perpara tij vetem Depay (Lyon), Traore (Lyon) dhe Plea (Nice).

Kjo eshte edhe foto e publikuar nga WhoScored.com:

Nderkohe, ky eshte twitt-i i tyre ne profilin zyrtar te Twitterit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.