Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Tek Interi eshte koha e sondazheve: Lavezzi preferohet, por e veshtire. Shaqiri…

Sky – Tek Interi eshte koha e sondazheve: Lavezzi preferohet, por e veshtire. Shaqiri…
Inter Club Staff

Matteo Barzaghi ka folur per Sky Sport 24 dhe ka analizuar situaten tek Interi vetem pak dite nga mbyllja e merkatos se veres.

Sic referon gazetari i njohur Italian, tek Interi eshte koha e shondazheve. Merkato ne hyrje ka ndaluar, por zikalterit jane gati per sulmin e fundit. Ausilio po pergatit terrenin ne rast se do te vije nje oferte per Guarin ose nese do te paraqitet ndonje okazion i minutes se fundit.

Ja situata per te gjithe lojtaret:

GUARIN – Flitet me agjentin por nuk ka ende asnje te re. Zenit eshte i kujdesshem. Me ato para Interi mund ti dhuroje Mazzarrit armen decizive per tu hedhur ne sulm per vendin e trete.

LAVEZZI – Mbetet i preferuari i tifozeve dhe ndoshta edhe i stafit teknik. Bisedimet me Psg vazhdojne, por pista eshte shume e veshtire. Lojtari ne fakt ka nje rroge shume te larte. Idea eshte magjepsese, jo e pamundur por sot eshte e pa mendueshme, te henen kush e di.

SHAQIRI – Alternativa numer nje. Ka fituar gjithcka tek Bayerni dhe tashme deshiron te largohet per te luajtur me vazhdimesi. Kushton shume.

BONAVENTURA – Kushton me pake se Shaqiri, pelqehet, ka nje rroge te ulet. Do te vinte me vrap ne Milano dhe e njeh mire Serie A.

BIABIANY – Pa lojtare ne shkembim eshte e veshtire qe Interi te shpenzoje per te.

“Keto jane emrat, keto jane te gjitha te dhenat. Sulmues i dyte, i shkathet, i shpejte dhe teknik. Sforco e fundit mund te jete ajo decizive”, – keshtu e mbyll gazetari i Sky transmetimin me studiot e Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags