Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,073 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Thohir, ja dy objektivat e pare per Janarin

Sky – Thohir, ja dy objektivat e pare per Janarin
Inter Club Staff

Interi i ri i Thohir do te kete shenjestren e saj tek talentet e rinj. Andrea Paventi, gazetari i Sky afer zikalterve, ka folur per objektivat e manjatit, edhe per merkaton e ardheshme te Janarit.

Ja fjalet e tij: “Thohir do te beje shume qe te zgjeroje marken Inter. Ndryshimet e para do te behen ne shoqeri, ku do te kete nje ridimensionim. Deri sa nuk do te kete nje ekuiliber ne bilanc, investimet do te shikohen me kujdes. Nuk perjashtohet mundesia qe tek Interi te vije menjehere nje top player. Emrat per Janarin? Ne vere erdhi Wallace, por po vezhgohet me kujdes Vrsaljko, qe e deshironte Strama dhe i pergjigjet ne menyre perfekte profilit te lojtarit te ri dhe te talentuar. Edhe Nainggolan hyn ne keto parametra, dhe eshte akoma i ri e per me shume ka eksperience ne kampionatin Italian. Blerje alla Bale? Disa shifra jane te paarritshme, do te jete nje projekt mbase pese vjecar, dhe do te behet gjithcka qe brenda ketyre viteve Interi te kthehet ne majat e futbollit Italian dhe atij Europian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.