Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Ja se si Thohir ka bindur Morattin: I ka premtuar se…

Sky – Ja se si Thohir ka bindur Morattin: I ka premtuar se…
Inter Club Staff

Ne fund Massimo Moratti eshte dorezuar. Presidenti nuk deshironte qe te shiste krijesen e tij por shtrengimi ekonomik (dhe kriza e sektorit te naftes qe ka goditur edhe Saras) e ka detyryar qe te heqe prizen.

Sipas asaj qe tregon Massimiliano Nebuloni, Thohir ka perdorur asin nen menge gjate tratatives me Morattin duke i premtuar presidentit Interist perfshirjen e famijes Bakarie, nje familje mjaft e madhe dhe e fuqishme ne Indonezi e cila eshte shume e pasur dhe e perfshire edhe ne politike.

Binomi Bakrie-Thohir do ta coje Interin ne eliten europiane dhe do ta mbaje aty pergjithmone. Prandaj edhe Moratti eshte bindur te thote po.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.