Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,316 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Thohir ka ndjekur Inter-Roma. Per firmat eshte e nevojshme qe…”

SKY – Thohir ka ndjekur Inter-Roma. Per firmat eshte e nevojshme qe…”
Xhorxh Gellci

Thohir dhe bashkepunetoret e tij i ndjekin gjithmone ndeshjet e Interit, pavaresisht ndryshimit orar, ishin te gjithe para televizionit. (ne Indonezi jane oret pas mesnate)“. Keshtu ka shpjeguar Silvia Vallini per SkySport 24, e cila ka folur edhe per tratativen mes indonezianit dhe Morattit.

Presidenti, sot ne mengjes nuk ka preferuar te zgjerohet shume per argumentin, prandaj ka perdorur nje shprehje “avash-avash” per te lene te kuptohet qe gjithcka po ecen, por nuk ka dashur te nenvizoje se kjo eshte nje jave decizive. “Manjati aziatik jep mbeshtetjen e tij per zikalterit, por duket sikur eshte mnjanuar. Nuk ka bere asnje tweet nderkohe qe shkembimi i fakseve vazhdon dhe po perfundohen perkthimet. Eshte e nevojshme qe firma te kete ardhur para asamblese te aksionereve te 29 tetorit. Do te jete nje Inter me dy prinder. Dhe esenca e tij do te jete pasioni i Presidentit, deshira e tij per te kenaqur tifozet, pasi per te futbolli nuk ka qene asnjehere biznes. Por edhe per Thohir, biznesi nuk eshte asgje pa pasion. ‘Tifoz do te behet’, ka thene per te Moratti. Gjithsesi, manjati nuk e koncepton dot si nje shoqeri futbolli mund te mbylle vitin me humbje: per te eshte e rendesishme qe te jete nje grup i forte ne shoqeri dhe nje skuader e forte ne fushe, dhe me durim do te mundohet qe ta ktheje Interin lart per te qendruar aty gjate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.