Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,002 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sosa: “Icardi meriton Boterorin. Inter-Juve? Fitojne zikalterit dhe shenon…”

Sosa: “Icardi meriton Boterorin. Inter-Juve? Fitojne zikalterit dhe shenon…”
Bujar Berishaj

“Inter-Juve eshte nje derby. Sipas meje fitojne zikalterit me gol te Icardit”.

Ky eshte parashikimi i ish-lojtarit zikalter Ruben Sosa, qe flet per RMC Sport pak ore para fillimit te ndeshjes se shumepritur.

ICARDI DHE HIGUAIN – “Jane sulmues te ndryshem. Icardi eshte shume i mire teknikisht dhe nuk gabon kurre para portes. Eshte e drejte qe te shkoj ne Boteror. Higuain eshte me pak i mire teknikisht dhe me pak bomber, por eshte nje sulmues i madh”.

DYBALA – “Eshte sulmues i forte, por ka gabuar ne te kaluaren qe ka thene qe nuk mund te luaj me Messin ne Argjentine. Eshte nje bomber dhe ben gjera qe te tjeret as qe i imagjinojne”.

Soccer Football – Serie A – Juventus vs Inter Milan – Allianz Stadium, Turin, Italy – December 9, 2017 Juventus’ Giorgio Chiellini in action REUTERS/Massimo Pinca

SKUDETO – “Napoli eshte shume i forte dhe tani eshte bere edhe skuader dhe ka dicka me shume. Me pak fat sipas meje kete vit e fiton skudeton”.

LAZIO DHE INTER – “Bej tifo per te dyjat (qesh). Per mua Lazio ka qene nje pjese e rendesishme e karrieres sime. Vinte nga Serie B dhe keshtu nuk kemi arritur te fitojme, por isha shume mire. Eshte skuadra e pare qe ka besuar te une dhe tifozet me kane dhene shume. Vitin e kaluar jam kthyer ne Rome me djalin tim dhe tifozet me donin sikur te isha akoma nje lojtar i tyre”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.