Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Interi, skuadra qe vrapon me se shumti ne kampionat. Tre jane lojtaret qe…

Tuttosport – Interi, skuadra qe vrapon me se shumti ne kampionat. Tre jane lojtaret qe…
Bujar Berishaj

Pavaresisht renies fizike dhe mentale te periudhes se dimrit, Interi vazhdon te kete numra te rendesishem sa i perket kilometrave ne fushe dhe minutazhit te lojtareve.

Ajo qe i raporton keta numra eshte Tuttosport, qe konfirmonse zikalterit jane skuadra qe vrapojne me se shumti ne kampionatin italian.

Nje mesatare prej plot 112.3 kilometra per ndeshje. Juventusi ne anen tjeter eshte vetem ne vendin e 15-te me nje mesatare prej 108.6 kilometra.

Gjithashtu tek zikalterit, tre jane lojtaret qe kane mbetur ne fushe per me shume se 3 mije minuta gjate ketij sezonit: Skriniar, Handanovic dhe Perisic. Shume te rendesishem per Spallettin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.