Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

corriere dello sport

Interi deshiron te rinise fort: Nga data 29 dhjetor qe te gjithe ne pune. Zikalterit keshtu…

16/12/2016, 11:14 |

Inter deshiron te nise fuqishem rrugetimin ne 2017 dhe per here te pare pas disa vitesh, e gjithe skuadra do te jete ne pune ne datat 29 dhe 30 dhjetor, dite ne te cilen pritet te vijne edhe … Read More

Corriere dello Sport – Interi totalisht dominues, humbja do te ishte shume e padrejte!

21/11/2016, 11:40 |

“Interi e dominoi totalisht derbyn e Milanos, duke e filluar si dominues e duke e perfunduar te tile”. 

Kete gje shkruan Corriere dello Sport, qe komenton keshtu 2-2 e djeshem ne super derbyn e qytetit te … Read More

Inter, De Boer ne fije te perit: dilema eshte te rrezikoje ose…

22/10/2016, 9:44 |

Edicioni i perditshem i Corriere dello Sport, analizon pozicionin e Frank De Boer dhe shpjegon se si jane shfaqur disa dyshime te ndryshme mbi teknikun hollandez, i cili ne keto momente ndodhet ne fije te perit.

Read More

CdS – Mou largon Matan: ide e mirë për Interin?

19/07/2016, 9:26 |

Kë do ta marrë Interi për ta plotësuar zbrazëtirën në krahun e djathtë të sulmit? Listës së gjatë të emrave të cilët janë lidhur me një kalim te Interi iu është bashkangjitur edhe një tjetër: Juan Manuel Mata. Edhe … Read More

Icardi: “Deshiroj te qendroj dhe te fitoj me Interin. Viti qe vjen? Kampionat dhe…”

14/04/2016, 9:50 |

E perditshmja Italiane, Corriere dello Sport, ne numrin e saj ka publikuar nje interviste ekskluzive te kapitenit te Interit, Mauro Icardi.

Ja dhe fjalet e tij per gazeten Italiane:

E ARDHMJA – “Cdo … Read More

Corriere – Ausilio ia ka perseritur agjentit: e duam Shaqirin! Me bonuset…

02/01/2015, 20:11 |

Edhe Corriere dello Sport raporton per takimin ne Appiano Gentile mes Interit dhe perfaqesuesve te Xherdan Shaqirit, nje tjeter objektiv i madh i Interit:

“Inter shpejton per Xherdan Shaqirin, me zviceranin qe ka vendosur te largohet nga … Read More