Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Jane disa lojtare qe po i ndjekim, por preferoj te mos permend emra”

Thohir: “Jane disa lojtare qe po i ndjekim, por preferoj te mos permend emra”
Adonis Rexha

Eric Thohir ka komentuar perseri planet e Interit per kete merkato te Janarit. Presidenti i Interit eshte intervistuar nga gazeta Indonesiane Liputan6 gjate ndeshjes se basketbollit ndermjet Satrua Muda dhe Aspac Jakarta ne te cilen Thohir ishte prezent. Presidenti zikalter ka sqaruar: “Me shume mundesi do ti shesim disa lojtare qe nuk na hyjne ne pune dhe nuk eshte e nevojshme qe te zevendsohen me blerje tjera gjate kesaj merkato. Kane mbetur vetem edhe disa muaj nga fundi i ketij sezoni dhe do ishte e rrezikshme te shpenzonim shume ne kete merkato per shkak se lojtarit i duhet kohe te ambientohet ne ekipin e ri. Ne kete Janar duhet ta rishikojme ekipin: kemi disa pozita ku kemi shume lojtare dhe kemi disa ku kemi me pak dhe ku aty ne do fokusohemi.”

Thohir vazhdon: “Jane disa lojtare qe po i ndjekim, por preferoj te mos permend ndonje emer. Nuk dua te beje si disa klube tjera qe vazhdimisht thone se do blejne kete dhe kete lojtare dhe ne fund deshtojne ta blejne ate, nje eksperience qe une do ta quaja te turpshme. Preferoj te punoj ne menyre te fshehte dhe sekrete, jemi ne disa negociata dhe nese ato shkojne mire do te kemi lojtare te rinj ne ekip.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags