Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,709 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Ranocchia i shkelqyer. Cambiasso? Te shohim si luan. Chicharito…”

Thohir: “Ranocchia i shkelqyer. Cambiasso? Te shohim si luan. Chicharito…”
Xhorxh Gellci

Erick Thohir, pas suksesit kunder Torinos, ka folur me gazetaret jashte Armani Hotel. Keto jane fjalet e tij:

Fiorentina eshte tani vetem nje pike larg. Je i kenaqur?
“Sic kam thene dje, ka qene nje dite e vecante, ishte nje dhurate e bukur per tifozet ne diten e ditelindjes te Interit. Ishte nje fitore e mire, tani ka akoma 11 ndeshje, nje rruge e gjate per t’u bere. Te shpresojme qe skuadra te jete sa me solide dhe te marre pike ne cdo ndeshje.”

Ranocchia ka luajtur nje ndeshje te madhe. Mbeshtetet shoqeria tek ai?
“Sic kam thene here te tjera, brenda fundit te vitit do te vleresojme te gjithe lojtaret, ata qe do te qendrojne dhe ata qe do te shesim. Por eshte nje shenje e mire qe cdo lojtar te luaje ne maksimum. Duam qe te japin me te miren, shume mire qe Ranocchia dhe Andreolli kane luajtur mire.

Cambiasso do te jete pjese e te ardhmes?
“Po flasim edhe me Palacio-n. Eshte e rendesishme te shohim performancen e Cambiasso-s, qe po luan mire, ashtu si Samuel. Do t’i vleresojme te gjithe ne fund te sezonit. Jo vetem ata, por edhe te rinjte. Duam te ndertojme nje skuader per tre vitet e ardhshme, jo vetem per vitin e ardhshem.”

Ju pelqen Chicharito Hernandez?
“Eshte nje lojtar i mire, por nuk kemi folur as me ate as me Torres ose te tjere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags