Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

607 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Torino-INTER, Conte vendos formacionin titullar? “Ndryshon gjithcka ne mesfushe: do te luaje…”

Torino-INTER, Conte vendos formacionin titullar? “Ndryshon gjithcka ne mesfushe: do te luaje…”
Inter Club Staff

Tashme fitorja me Atalanten eshte lene pas kraheve dhe Interi duhet te mendoje per te ardhmen sepse perpara jane 12 finale ne Serie A.

Kesaj radhe do te jete perballe skuadra e Torinos, e cila ka pasur shume probleme me Covid19, por ky mund te jete nje rrezik i vertete duke qene se ata jane te uritur per pike.

Nderkohe, sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, per ndeshjen ndaj Torinos, Conte ka dy dyshime per formacionin e mundshem.

Sipas te perditshmes italiane, me mungesen e Vidal dhe problemin ne gju te Eriksen, Roberto Gagliardini po shkon drejt nje bluze titullari.

Image

Por duket se dyshimi i vetem dhe i madh eshte pikerisht tek mesfusha, ku tranjeri ende nuk ka vendosur se kush do te luaje, duke qene se ka ne dispozicion edhe Sensi dhe Vecino dhe Eriksen do te jete ne dyshim deri ne momentet e fundit.

Por edhe ne sulm, ne gare per nje vend titullari eshte Lautaro Martinez dhe Alexis Sanchez, por ky i fundit duket prapa ndaj argjentinasit qe shihet si favorit.

Formacioni i mundshem i Interit pritet te jete ky:

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Perisic; Lukaku, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.