Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,833 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Torino-Inter: skuadra torineze nuk fiton prej 23 vitesh ndaj Interit. Nderkohe fitorja e fundit zikalter…

Torino-Inter: skuadra torineze nuk fiton prej 23 vitesh ndaj Interit. Nderkohe fitorja e fundit zikalter…
Inter Club Staff

Neser mbasdite Interi do te vizitoje Torinon ku do te perballet me keta te fundit por precedentet e viteve te fundit i buzeqeshin vetem Interit.

Skuadra e Torinos, ne stadiumin e tyre, ka plot 23 vite qe nuk fiton dot dhe per here te fundit kane fituar 2-0 me golin e Poggi dhe Cois dhe ka qene viti 1994. Per sa  i perket statistikave, Torino ka 23 fitore ne shtepi, 27 i ka Interi dhe 22 kane perfunduar ne barazim dhe nje total prej 72 perballjesh. Fitorja e fundit e Interit nga ato ane? Ne vitin 2015, 1-0.

(Gazzetta dello Sport).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.