Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,159 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer, ja se si e ka ndryshuar Interin. Ja rregullat e thjeshta dhe…

De Boer, ja se si e ka ndryshuar Interin. Ja rregullat e thjeshta dhe…
Inter Club Staff

Ne harkun e nje jave, De Boer ka kaluar nga kritikat e forta per humbjen ndaj Hapoel ne Europa League ne duartrokitjet per fitoret ndaj Juventusit dhe Empolit.

Tekniku hollandez po mesohet ende me kampionatin italian, por po kerkon qe te ndryshoje edhe disa ‘zakone’ te lojtareve te tij. Tranjeri i Interit ka futur disa gjera te reja ne jeten e skaudres: nuk ishte pare kurre e premtja pushim kur te dielen Interi kishte nje ndeshje kampionati. Sipas filozofise se De Boer, me mire te pushohet para ndeshjeve, se sa pas tyre ku puna mund te zhvillohet duke permiresuar gabimet e ndeshjeve.

E NGRENA SEBASHKU – Nje tjeter e re nga hollandezi ka te beje me ushqimin: De Boer deshiron qe skuadra te haje bashke perpara stervitjes dhe kete gje e kerkon sepse deshiron qe te gjithe te hane ushqimin e duhur. De Boer e ka vendosur si rregull, se dreken perpara ndeshjeve (nje dite para, edhe ne transferte) do duhet ta hane ne Appiano por jo vetem. Lojtaret duhet te flene ne Appiano Gentile edhe ne diten e ndeshjes (ose pas saj kur jane ne transferte), qe stervitjen e mengjesit ta zhvillojne direkt pasi te kene ngrene sebashku ne grumbullim.

GJUHA – Mancini post-Angli ishte shume i qete, por ai e ngrinte shpesh here zerin.  De Boer ka ngritur zerin vetem ndonjehere rralle gjate stervitjeve. Autokontrolli i Frank nuk eshte i lidhur vetem per shkak te problemeve me gjuhen, gje te cilen ai po e rregullon duke bere cdo dite nga dy here leksione italishteje. Me pas direkt ne shtepi, ne Milano ose ne Cassano Magango, per te pare ndeshjet e volejbollit te 16 vjecares Beau, nje nga tre vajzat e tij.

BASHKEBISEDIMET – Ndermjet italishtes, spanjishtes dhe anglishtes, De Boer e ka ndjere nevojen e madhe qe te kete bashkebisedime sa me shume me lojtaret e tij. Sidomos per ti njohur sa me mire edhe nga ana psikologjike, per ti mbajtur te gjithe gati per cdo moment. Por ne te njejten kohe per ti vene edhe perpara pergjegjesise.

(La Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.