Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,893 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Trajneri i Zorya konfirmon transferimin e lojtarit te tij tek Interi? Fjalet e tij: “Meriton te shkoj…”

Trajneri i Zorya konfirmon transferimin e lojtarit te tij tek Interi? Fjalet e tij: “Meriton te shkoj…”
Bujar Berishaj

Yuri Vernydub, trajner i Zorya Luhansk, ka pershendetur virtualisht Andriy Lunin.

Trajneri i ekipit ukrainas ka komentuar zerat qe thone se portieri i ri eshte gati te largohet nga vendi duke pranuar keshtu oferten e Interit:

“E kuptoj qe mund te largohet, ne nje klub te madhe. Cili trajner deshiron te shoh lojtaret e tij te largohen nga klubi? Por ka nje president dhe drejtor gjeneral qe marrin keto vendime, jane aty ku jane per keto gjera”.

Ai pastaj, per sajtin zyrtar te klubit, shton: “Nese ka nje oferte te rendesishme dhe klubi e lojtari arrijne akordin, duhet te jemi te gatshem per kete gje. Eshte pjese e jetes. Sa i perket pjeses tjeter Andriy meriton te bej nje hap para ne karriere”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.