Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

778 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi ka gjetur pasardhesin e Handas: quhet Lunin dhe eshte Ukrainas. Ja strategjia per ta blere!

Gazzetta – Interi ka gjetur pasardhesin e Handas: quhet Lunin dhe eshte Ukrainas. Ja strategjia per ta blere!
Inter Club Staff

Interi po shikon me sy te vendosur drejt te ardhmes dhe kete gje e tregon me se miri strategjia e klubit e cila ka hedhur syte gjithandej per talente te ardhshem te futbollit boteror. 

Sipas La Gazzetta dello Sport, zikalterit po shikojne keto kohe per rolin e portierit.

Sipas asaj qe tregon e perditshmja italiane, Interi eshte ne gjurmet e Andriy Lunin, 19 vjecari portier i Zorya Luhansk qe te premten ka debutuar me kombetaren e tij (pas vetem tre prezencash me Under 21) kunder Arabise Saudite.

Ai eshte nga Ukraina dhe luan titullar tashme ne kampionatin vendas.

Image result for lunin andriy

“Mbi Lunin prej kohesh eshte ne sulm edhe Juventusi dhe Liverpool, pervec Wolfsburg, Liepzig, Real Sociedad dhe Watford – tregon Gazzetta -.”

“Samir Handanovic eshte nje siguri totale ende, por ne qershor do te mbushe 34 vjec.”

“Strategjia zikalter mund te jete ajo qe te siguroje Lunin dhe per ta huazuar disa sezone ne nje klub te mire italian, ne menyre qe ta marre ne Milano pa zene nje vend ekstrakomunitari, por edhe me eksperience te mjaftueshme ne Serie A.”

Image result for lunin andriy

Interi keto kohe ka qene shume e kujdesshme per prapavijen e saj ne sezonin e ardhshem.

Pervec Lautaro Martinez qe eshte siguruar per sulmin, zikalterit kane arritur te sigurojne sherbimet e mbrojtesit hollandez De Vrij dhe po tentojne me te gjitha menyrat per te mare perseri me parameter zero edhe Asamoah nga Juventusin.

Drejtuesit duket se e kane marre seriozisht merkaton e prapavijes!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.