Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

521 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Luinin, portieri eshte shume afer Interit: ja plani zikalter

Inter-Luinin, portieri eshte shume afer Interit: ja plani zikalter
Inter Club Staff

Interi po tregohet mjaft aktive ne merkaton hyrese edhe pse mungojne ende muaj deri ne hapjen zyrtare te saj.

Me sa duket, ka pasur nje takim ndermjet drejtorit sportiv te Interit dhe perfaqesuesve te portierit te ri ukrainas per te hedhur bazat e ketij transferimi.

Zikalterit deshirojne nje vend ne Champions League, por klubi zikalter po mendon shume qe tani edhe per sezonin e ardhshem.

Per kete, drejtori sportiv Ausilio ka vene duart mbi portierin shume te talentuar dhe te ri, Andriy Lunin qe luan me Zorya.

Mbrojtesi ekstrem i datelindjes 1999 shihet nga klubi si zevendesuesi ideal i Samir Handanovic ne te ardhmen dhe mund te zevendesoje pikerisht sllovenin pas disa vitesh.

Ne diten e marte, Ausilio eshte takuar me perfaqesuesit e lojtarit dhe ka hedhur keshtu bazat per nje marreveshje qe tashme duket shume afer ndermjet paleve.

“Objektivi i Interit eshte qe te blihet sa me shpejt dhe prandaj eshte takuar me babain e lojtarit dhe nje prej ndermjetesuesve te kesaj marrevshje.”

“Plani zikalter eshte shume i qarte: Lunin do te shkoje ne nje klub ‘mik’ per te fituar eksperience ne Serie A dhe do te transferohet me pas tek Interi pas 1-2 sezonesh. Vleresimi i tij aktual eshte tek 8 milione euro.”

Keshtu shkruan Corriere dello Sport ne faqet e saj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.