Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

1,105 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Murillo-Zenit, ruset garantojne 10 milione plus Garay! Por kolumbiani…

Bujar Berishaj

Vazhdon tratativa per te sjellur Ezequiel Garay te Interi.

Zhvillimet e fundit arrijne nga edicioni online i Tuttosport, me mbrojtesin e Zenit qe tashme ka shprehur deshiren e tij per transferimin te zikalterit duke ia komunikuar edhe klubit te tij.

Tratativa ka bere hapa te medhenje kjo edhe sepse Zenit ka vendosur te blej Jeison Murillo, duke i garantuar Interi nje shume prej 10 milione euro. Nese drejtori sportiv Piero Ausilio ia del te kompletoj kete marreveshje atehere do te behej fjale per nje kryeveper – lexohet te Tuttosport.

Megjithate mbetet nje nyje per t’u zgjidhur: te bindet kolumbiani per t’u transferuar ne Rusi. Zenit nuk do qe te befasohet dhe i ka ofruar Murillos nje kontrate 4 vjecare me 4 milione ne sezon. Zhvillime tjera priten javen e ardhshme, kur dy klubet mund te takohen ne Shen Petersburg.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.