Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Super gol me Senegalin nga Keita Balde: ecen per 60 metra me top dhe dergon nje rrufe ne porte!

VIDEO – Super gol me Senegalin nga Keita Balde: ecen per 60 metra me top dhe dergon nje rrufe ne porte!
Inter Club Staff

Keita Balde eshte ne javet e para  te tij tek Interi dhe ende nuk ka fituar nje pozicion titullari ne formacionin zikalter. 

Kjo ka ndodhur edhe per faktin qe ai ka ardhur i fundit nga sulmuesat ne skuader por edhe sepse Matteo Politano ka qene i shkelqyer deri me tani.

Gjithesesi Keita Balde do te kete kohe te tregoje te gjithe arsenalin qe disponon ne javet ne vazhdim e ne pritje qe te rikthehet ne Appiano tek Interi, ai sot ka shenuar nje nga golat me te bukur te karrieres se tij.

Gjithcka ka ndodhur ne ndeshjen e kombetares se tij, Senegalit ndaj Madakaskar e cila ka perfunduar 2-2, por Keita ne kete ndeshje ka shenuar golin e 2-1.

Ai mer topin ne gjysmefushen e tij dhe ecen ke top ne kembe deri tek zona kundershtare ku me pas dergon nje rruge ne porte qe le portierin e palevizur.

Goli ishte mjaft i bukur (mund ta shikoni ne fund te shkrimit) por nuk i dha dot skuadres se tij fitoren e ne fund ndeshja perfundoi 2-2.

Kjo eshte edhe video e golit te Keita Balde:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.