Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang: “Inter, tani kapitale per t’u rikthyer te medhenje!”

Bujar Berishaj

Gjate intervistes se tij, presidenti i Suning, Zhang Jindong ka shpjeguar ne menyre te qarte synimet e kolosit nga Nanjing per klubin zikalter:

“Inter eshte i rendesishem per merkaton tone prej kohesh, kurse ne veprojme prej me shume se 20 vitesh dhe marka jone eshte e njohur mes konsumatoreve. Duam ta bejme Kinen shtepine e dyte te Interit, dhe ne te njejten kohe Interi do te na ndihmoj qe Kina te njihet me mire, merkatoja me e madhe e tifozeve ne bote”.

Jindong ka siguruar gjithashtu vullnetin e tij per te investuar ne kete aventure te re: “Po llogarisim te gjitha resurset e mundshme te shoqerise dhe do te jemi ne gjendje ti garantojme klubit fluks konstant kapitalesh te reja per te terhequr lojtaret me te mire ne bote per t’u siguruar qe kjo skuader te kthehet ne ditet e lavdise dhe te dominoj ne nivelin italian dhe ate boteror. Me Interin ne duart e Suning, historia e futbollit kinez arrin nje objektiv te rendesishem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.