Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Suning, ne Nanjing dy takime dhe kenaqshmeri e perbashket. Neser konferenca per shtyp: detajet

Bujar Berishaj

Gjithcka gati per kalimin historik te shumices se aksioneve te Inter tek Suning Commerce Group.

Redaksia e Sky Sport, duke treguar per zhvilimet e fundit te dites ne Nanjin (qe do te perfundoj ne oren 20:08 lokale) shpjegon qe tratativa eshte duke vazhduar pa asnje problem, me dirigjencen zikalter, e formuar nga Bolingbroke, Zanetti, Gardini dhe Gandler, qe ka arritur ne Nanjing pak para drekes.

Takimi i mbajtur ne Sofitel Zhongshan Golf Resort (lokacioni ku edhe do te mbahet konferenca per shtyp e zyrtarizimit qe eshte ne program per neser) ka sjellur zhvillime konkrete, me Falkner dhe Lamb qe i jane bashkuar dirigjenteve te lart-permendur per te drekuar se bashku me perfaqesuesit e grupit kinez, behet fjale per Ren Jun (CEO) dhe Yang Yang (Vice President i Suning Investment Group).

Ne oren 15:30 lokale ne Kine ka arritur edhe presidenti Erick Thohir direkt nga Xhakarta qe ka marr pjese ne takimin e pasdites. Nje kenaqshmeri e perbashket, me objektivin per te krijuar nje klub gjithmone e me shume global dhe konkurrues.

24 oret kineze do te permbyllen ne pasditen e vone me nje tjeter takim mes Thohir dhe Jindong ne rezidencen private te ketij te fundit. Mungon gjithmone me pak per permbylljen perfundimtare te tratatives, me nje dite qe po tregohet historike per te ardhmene klubit nga Corso Vittorio Emanuele.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.