Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Adama Fofana tek Interi. Por transferimi i tij…

ZYRTARE – Adama Fofana tek Interi. Por transferimi i tij…
Inter Club Staff

Sot Interi ka zyrtarizuar blerjen e nje lojtari nga Bregu i Fildishte. Ai eshte i datelindjes 1989, quhet Adama Fofana dhe ne dy vitet e shkuara ka levizur sa ne Greqi e sa ne Lituani.

Blerja e tij ka habitur shume Interiste, por ne te vertete behet fjale per nje strategji shume te qarte: Blerja e Adama Fofana( i cili eshte blere me 0 euro duke qene se ishte nje futbollist i lire nga Bresica ku i mbaroi kontrata), do te sherbeje per ta shitur ate. Ngjan shume e komplikuar por eshte mjaft e thjeshte: Nese Interi e shet tani, do te liroje nje vend per ekstrakomunitare. Kjo praktike eshte aplikuar me pare edhe nga Roma, e cila bleu Babu te cilin e shiti jashte Italie e me pas liroi nje vend per Gervinhon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.