Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Bardi kalon tek Chievo. “Jam shume i lumtur…”

ZYRTARE – Bardi kalon tek Chievo. “Jam shume i lumtur…”
Inter Club Staff

Tashme eshte zyrtare, portieri i talentuar ne pronesi te Interit ka kaluar ne huazim tek skuadra e Chievo Verones. Ja komunikata zyrtare:

A.C. Chievo Verona komunikon se ka blere ne huazim per nje sezon nga F.C. Internazionale portierin Francesco Bardi. Nderkohe, Bardi ka dhene dhe intervisten e pare per Chievo TV. Ja dhe fjalet e portierit te lindur ne Livorno me 18 Janar 1992:

“Jam shume i lumtur qe po vi tek ky ekip. Pershtypjet kane qene pozitive qe diten e pare. ChievoVerona me ka kerkuar direkt sapo eshte hapur merkato dhe me ngulm. Jam i bindur se mund te jape nje dore per te mbijetuar ne Serie A. Ketu jane te gjitha mundesite per te bere mire. Te gjej Paloschin me ben te lumtur sepse me Alberton jam shok dhe jemi te dy shume te thjeshte. Dhe duke pare ate qe ka bere sezonin e kaluar jam akoma me i lumtur qe do e kem shok ekipi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.