Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

224 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Dodo te Sampdoria, huazim me obligim blerje

ZYRTARE – Dodo te Sampdoria, huazim me obligim blerje
Bujar Berishaj

Nje tratative qe pasur pershpejtimet dhe ndalesat e saj, por qe ne fund ka pasur nje happy end.

Keshtu, nga sot, Dodo eshte nje lojtar i ri i Sampdorias. Braziliani eshte kthyer te klubi i Ferreros pas nje huazimi 6 mujor, per t’u kthyer pastaj te Interi dhe tani serisht ne Genoa, kete here perfundimisht.

Kjo sepse Interi dhe Sampdoria kane arritur nje marreveshje per nje huazim 2 vjecar me obligim blerje. Tani mbrojtesi nis nje aventure te re dhe mbyll ate zikalter (qe zgjati 1 vit e gjysme), me 29 paraqitje dhe 2 gola, qe te dy ne Europa League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.