Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Dodo

ZYRTARE – Dodo te Sampdoria, huazim me obligim blerje

18/08/2016, 23:55 |

Nje tratative qe pasur pershpejtimet dhe ndalesat e saj, por qe ne fund ka pasur nje happy end.

Keshtu, nga sot, Dodo eshte nje lojtar i ri i Sampdorias. Braziliani eshte kthyer te klubi i Ferreros pas nje huazimi … Read More

Inter: sot Santon shkon tek Napoli. Dodo po has veshtiresi per kalimin tek Samp sepse…

18/07/2016, 9:49 |

Ne diten e sotme, me shume mundesi, do te kete nje kontakt final ndermjet Interit dhe Napolit per te mbyllur detajet e shitjes se Santon dhe me Sampdorian per ate te Dodo.

Braziliani nuk po ka … Read More

Dodo nje hap larg Sampdorias: akord mes dy klubeve. Te henen…

16/07/2016, 17:14 |

Eshte ne largim e siper, pas Santon, nje tjeter mbrojtes krahu.

Behet fjale per Dodo, qe eshte shume afer rikthimit te Sampdoria. Pas huazimit 6 mujor duket qe lojtari ka bindur ekipin e Ferreros qe deshiron ta … Read More

Pedulla: “Inter, pike kthese per Dodo. Braziliani drejt Sampdoria per…”

08/07/2016, 15:29 |

Dodo te Sampdoria, nje piste qe eshte ri-hapur krejtesisht ne oret e fundit.

Interi kishte kerkuar qe ta shes lojtarin, duke mos dashur ta huazoj. Keshtu ne oret e fundit Sampdoria ka shfaqur interesimin per ta blere … Read More

Inter deshiron 60 milion pa shitur lojtaret BIG – Ja kush do te shitet dhe per cfare shume!

18/05/2016, 12:27 |

Idealja do te ishte qe baza e skuadres te mos prekej, por qe disa lojtare do te shiten ne vere, kjo gje eshte e sigurte. 

Sipas asaj qe tregon Sky, atehere, nga Interi do te kerkohet … Read More

TS – Ankthi Shaqiri, rrezikon për Wolfsburgun. Për Dodon…

16/03/2015, 12:33 |

Frikë në shtëpinë e Interit pas lëndimit që i ndodhi dje gjatë ndeshjes Inter – Cesena Xherdan Shaqirit. Mesfushori ofansiv zviceran ka ndjerë dhimbje në kofshën e tij të majtë dhe menjëherë ka kërkuar zëvendësimin. Ashtu sic shkruan Tuttosport, … Read More

Rishikim Inter-Cesena: Mancini ndryshon shumëcka tani ai mbështetet te Podolski: gjermani duhet të zhbllokohet. Kovacic është.

15/03/2015, 9:50 |

Pas humbjes kundër Wolfsburgut, Interi kthehet të luaj në kampionat ku do të provoj të marrë tri pikët ndaj Cesenas e cila po lufton për mbijetesë nën kujdesin e Di Carlos. Zikaltërit nuk e kanë humbur shpresën për ta kapur pozitën … Read More

GdS – Formacioni i mundshëm: kthehen Kovacic dhe Poldi. Jashtë Santon?

14/03/2015, 12:35 |

Me shikimin e hedhur nga ndeshja që do të zhvillohet nesër mbrëma në ora 20:45 kundër Cesenas në Meazza, Roberto Mancini duhet të bëj zgjedhjet e tij për formacionin. Trajneri zikaltër shpreson ta rigjejë fitoren që mungon tani … Read More

Rishikim, Atalanta – Inter: Mancini i beson dyshes Podolski dhe Icardi. Shaqiri dhe Campagnaro më shumë sesa Kovacic dhe Dodo.

15/02/2015, 11:21 |

Një fitore për t’i dhënë vazhdueshmëri paraqitjes së mirë të javës së kaluar kundër Palermos dhe për të dëshmuar që janë në rrugën e duhur. Inter shkon në Bergamo, në një fushë në të cilën nuk ka fituar … Read More

Mancini ka nje dyshim: te rejat e fundit mbi formacionin…

20/12/2014, 15:00 |

Inter pregaditet per sfiden e neserme kunder Lazios.

Mancini dhe grupi sic njofton Sky kane nisur stervitjen, stervitje kjo qe duhet te zgjidh dyshimet e teknikut. Per formacionin, mbrojta e konfirmuar, me te vetmin dyshim mes … Read More

Drejt Chievos: Vidic eshte gati, Dodo ne rrezik. Hernanes jashte dhe eshte Obi qe…

12/12/2014, 16:26 |

Interi, pas barazimit 0-0 ndaj Qarabag, eshte rikthyer ne Milano gjate nates.

Nga sot, grupi ka filluar punen per ndeshjen e ardhshme ndaj Chievos qe do te luhet te henen ne darke. Eshte per tu pare … Read More

Dodo per Inter Channel: “Jam gati, sonte tre piket”

09/11/2014, 19:35 |

Para ndeshjes Inter-Verona, paraqitet para mikrofonave te Inter Channel, mbrojtesi brazilian Dodo. Ja se si eshte pregaditur ai per ndeshjen qe do te nis pas pak ne San Siro:

“Jam gati, jam mire ashtu si te … Read More

Dodo: “Duke fituar dje jemi kthyer ne rrugen e Championsit. Tani mund te afrohemi edhe me shume”

30/10/2014, 21:56 |

Eshte nje fitore e arte ajo e djeshmja kunder Sampdorias. Me kete pajtohet edhe mbrojtesi brazilian Dodo, qe per Lance!Net analizon rezultatin e marr nga ekipi i Walter Mazzarrit:

“Ka qene nje sukses me te vertete … Read More

Dodo: “Brazili nje enderr. Argjentina? Nese luaj…”

07/10/2014, 20:19 |

Ne pritje te debutimit, Jose Rodolfo Pires Ribeiro Dodo mund te buzeqesh per grumbullimin me Brazilin per dy miqesoret, Argjentinen ne Pekin dhe Japonine ne Singapor.

Anesori i majte i vitit ’92 i intervistuar drejtperdrejt ne … Read More