Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Ja kalendari i plote i Interit ne Champions League: “Debutimi ne San Siro do te jete ndaj…”

ZYRTARE – Ja kalendari i plote i Interit ne Champions League: “Debutimi ne San Siro do te jete ndaj…”
Inter Club Staff

UEFA diten e djeshme ka zyrtarizuar te gjithe datat dhe oraret e kalendarit te edicionit 2020-2021 te Champions League.

Interi keshtu sipas ketij kalendari do e beje debutimin e saj ne daten 21 tetor ne oren 21:00 ne San Siro kunder Borussia Moenchengladbach.

Me pas, zikalterit do te perballen me dy transferta te njepasnjeshme: ne fillim ne Donetsk kunder Shakhtar (ne 27 tetor 18:55) dhe me pas ne Madrid kunder Real Madrid (ne 3 nentor ne oren 21:00).

Nderkohe, ky ka qene edhe kalendari i plote e Interit ne kete edicion te Champions League, ku edhe shorti i ndeshjeve duket se i ka buzeqeshur Interin duke i lene Real Madrid pas dy ndeshjeve ndaj Borussia dhe Shakhtar.

Kalendari i plote:

1^ GIORNATA | GRUPPO B

INTER vs Borussia Mönchengladbach – Mercoledì 21 ottobre, ore 21

2^ GIORNATA | GRUPPO B

Shakhtar Donetsk vs INTER – Martedì 27 ottobre, ore 18.55

3^ GIORNATA | GRUPPO B

Real Madrid vs INTER – Martedì 3 novembre, ore 21

4^ GIORNATA | GRUPPO B

INTER vs Real Madrid – Mercoledì 25 novembre, ore 21

5^ GIORNATA | GRUPPO B

Borussia Mönchengladbach vs INTER – Martedì 1 dicembre, ore 21

6^ GIORNATA | GRUPPO B

INTER vs Shakhtar Donetsk – Mercoledì 9 dicembre, 21

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.