Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – U leshuam sot licensat UEFA: Genoa nuk eshte!

ZYRTARE – U leshuam sot licensat UEFA: Genoa nuk eshte!
Inter Club Staff

Sot organizmi me i larte i futbollit Europian UEFA, ne baze te vendimeve te Komisionit te shkalles se pare dhe te dyte te Licensave UEFA, ka leshuar licensat per klubet qe mund te marin pjese ne kompeticionet europiane kete sezon. Lista e ekipeve Italiane qe mund te luajne ne Europe per sezonin 2015/2016 eshte si me poshte:

ATALANTA BERGAMASCA CALCIO S.P.A.
ACF FIORENTINA S.P.A.
F.C. INTERNAZIONALE MILANO S.P.A.
JUVENTUS F.C. S.P.A.
S.S. LAZIO S.P.A.
A.C. MILAN S.P.A.
S.S.C. NAPOLI S.P.A.
A.S. ROMA S.P.A.
U.C. SAMPDORIA S.P.A.
U.S. SASSUOLO CALCIO S.R.L.
TORINO F.C. S.P.A.
UDINESE CALCIO S.P.A.
HELLAS VERONA F.C. S.P.A.

Ne kete liste keshtu mungon Genoa, e cila ishte me lart se Interi ne kete moment ne klasifikim dhe kishte nje ndeshje direkte me zikalterit. Keshtu Interi do te kete nje lufte me Sampdorian, qe e ka mare licensen dhe eshte 3 pike para. Menyra e vetme qe Interi te futet ne Europa League eshte qe ne dy ndeshjet e mbetura skuadra e Mancinit te mari 6 pike dhe Sampdoria vetem 3.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags