Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,921 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja fitorja jote me e madhe. Klubi zikalter ka respektuar parametrat e Uefas. Sot…

Inter, ja fitorja jote me e madhe. Klubi zikalter ka respektuar parametrat e Uefas. Sot…
Inter Club Staff

Sot mbahet asambleja e rendesishme e aksionereve te Interit e cila fillon ne oren 10:30 te mengjesit, ne qender te Milanos.

Ne fakt, do te aprovohet bilanci i sezonit 2015-16: humbja do te jete me e vogel se 60 milione euro, por klubi ka respektuar plotesisht parametrat e Uefas, duke hequr nga llogaria investimet ‘virtuoze’ per ekipet e moshave dhe infrastrukturen qe nuk meren ne konsiderate nga Uefa per Fair Play Financiar, Interi keshtu ka vetem nje humbje prej 25 milione eurosht, akoma me mire nga -30 milione qe lejohej nga marreveshja me Uefan.

Dicka teper pozitive, nje nga treguesit kryesore se si Interi eshte treguar mjaft e afte de solide kur vjen puna tek numrat. Asambleja e aksionereve zikalter do te pasohet nga ajo e Inter Brand dhe Inter Media & Comunication. Nuk do te jete pronari Jindong Zhang dhe krahu i tij i djathte Jun Ren, por grupi Suning do te perfaqesohet nga Steven Zhang dhe Yang Yang, i ardhur dje ne qytet (ashtu si Handy Soetedjo). Dy kinezet do te nisen te nesermen per ne Nanjing, Kine.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.