Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Chievos: plot 9 lojtare ne gare

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Chievos: plot 9 lojtare ne gare
Inter Club Staff

Interi ka arritur te fitoje ne transferten e Bentegotit ndaj Chievos 1-2 nje ndeshje mjaft te veshtire te vlefshme per javen e 24 te Serie A duke mos ju ndare dy skuadrave te vendit te trete Roma dhe Lazio qe fituan gjithashtu ndeshjet respektive.

Zikalterit sot luajten nje pjese te pare jo te mire, por nje pjese te dyte bindese me perjashtim te 5 minutave te fundit ku si gjithmone arriten t’ja komplikojne jeten vetes.

Golat sot i shenoi Mauro Icardi pas nje assisti ne zone te Danilo D’Ambrosios dhe Ivan Perisic pas nje aksioni teper te bukur te nisur nga Karamoh e me pas Rafinha qe sherbeu per kroatin.

Interi fitoi 1-2 keshtu nje ndeshje teper te veshtire dhe qe eshte shume e rendesihme duke pare qe javen tjeter perballe do te kene Juventusin ne Meazza ne nje stadium sold out.

Per ndeshjen e sotme, jane plot nente lojtaret qe jane ne gare per tu shpallur lojtari me i mire i ndeshjes

Ata jane: Samir Handanovic, Joao Cancelo, Milan Skriniar, Danilo D’Ambrosio, Marcelo Brozovic, Rafinha, Ivan Perisic, Mauro Icardi, Yann Karamoh.

Lojtarin me te mire te ndeshjes mund ta zgjidhni duke votuar tek SONDAZHI me poshte:

[interaction id=”5adcf9f1797280efe19ecac9″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.