Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

ChievoInter

Gazzetta, cfare ndeshje ke pare? Note skandaloze per Skriniar dhe Cancelo…

23/04/2018, 10:44 |

Kur lexon notat e Gazzetta dello Sport sot, duket sikur ke pare nje ndeshje tjeter nga ajo Chievo-Inter dje. 

Zikalterit fituan ne Bentegodi ndaj Chievos me rezultatin 1-2 duke e vene ne rrezik ndeshjen vetem ne pese minutat e fundit, … Read More

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Chievos: plot 9 lojtare ne gare

22/04/2018, 23:09 |

Interi ka arritur te fitoje ne transferten e Bentegotit ndaj Chievos 1-2 nje ndeshje mjaft te veshtire te vlefshme per javen e 24 te Serie A duke mos ju ndare dy skuadrave te vendit te trete Roma dhe Lazio qe … Read More

“Inter, te luash me Icardin eshte sikur te luash me 10 lojtare. Sot e pame te gjithe…”

22/04/2018, 21:28 |

Mbase shpesh here  Mauro Icardi pyet veten se cfare duhet te beje me shume per tu vleresuar nga shtypi por edhe nga disa tifoze qe gjithmone ne drejtim te tij i kane gati kritikat.  

Sot nuk ka mjaftuar qe kapiteni … Read More

MOVIOLA – Ja pse ishte i rregullt goli i Icardit qe u dha nga VAR. Goli i Chievos i parregullt sepse…

22/04/2018, 20:24 |

Federata kishte caktuar Valerin si arbiter te Chievo-Inter, ndeshje e vlefshme per javen e 34 te Serie A. 

Asistentet e tij kane qene Marazzo dhe Paganessi. Nderkohe tek VAR qe ka qene shume i rendesishem per Interin ne kete ndeshje … Read More

VIDEO – Te gjitha rastet dhe golat e Chievo-Inter 1-2

22/04/2018, 19:02 |

Interi fiton ne Verona fale te zakonshmeve Mauro Icardi dhe Ivan Perisic.

Argjentinasi dhe kroati vendosin firmen dhe Interi dergon ne shtepi tre pike teper te rendesishme duke mundur Chievon ne Bentegodi.

Nga ana tjeter Lazio ka mundur Sampdorian … Read More

Ausilio: “Cancelo? Po ju them qe kemi nje kontrate 4 vjecare me te. Tashme jam doktor i FPF…”

22/04/2018, 18:46 |

Mbase jane deklaratat me te rendesishme ato perpara ndeshjes Chievo-Inter te dhena nga Ausilio sot. 

Pak minuta perpara nisjes se ndeshjes ndaj Chievo Verona, Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit ka ndaluar perpara mikrofonave te Premium Sport per te folur … Read More

NOTAT: Skriniar madheshtor! Spalletti, pse ai ndryshim? Brozo epik… indirekt

22/04/2018, 18:15 |

Interi fiton serish, kete here ne Bentegodi kunder Chievos me rezultat 1-2.

Keto jane notat e lojtareve sot dhe te tranjerit te Interit:

HANDANOVIC 7 – E mban gjalle Interin atehere kur Chievo e rrezikon ne pjesen e pare. Gjithmone i … Read More

Spalletti: “Icardi dhe Perisic shenojne? Shume mire, por merita eshte e dikujt tjeter…”

22/04/2018, 17:56 |

Inter fiton dhe vuan ne finale e takimit, por ne fund te fundit mer ate cka eshte me e rendesishme, 3 piket.

Luciano Spalletti eshte ndalur per te folur ne mikrofonat e Premium Sport:

Duhej patjeter ndeshje shume e … Read More

Karamoh: “E rendesishme te fitojme per dy motive. E ardhmja ime? Vetem…”

22/04/2018, 17:27 |

Ka qene nje ndeshje tjeter e mire e tij, por me ne fund edhe si titullar.

Pas asaj ndaj Cagliarit, ku francezi i vogel nxori ne pah te gjitha cilesite e tij, edhe sot ndaj Chievos ne transferte arriti te … Read More

Icardi: “Ndeshje e mire, mekat per fundin. Per Sampaolin ju them se…”

22/04/2018, 17:23 |

Kapiteni i Interit, Mauro Icardi, ka folur per mikrofonat e Premium Sport pas ndeshjes me Chievon. Keto jane fjalet e tij:

“Ne 15-20 minutat e fundit kemi rrezikuar pak dhe eshte nje mekat. Me kete te nxehte ishte pak e … Read More

Chievo-Inter, ja 21 te grumbulluarit e Spallettit

21/04/2018, 20:07 |

Jane 21 lojtaret zikalter qe do te jene te grumbulluar per ndeshjen e neserme kunder Chievos.

Nje mesfushe me mungesen e Gagliardinit dhe pa asnje emer tjeter te ri nga Primavera. Per pjesen tjeter gjithcka eshte e konfirmuar.

Kjo eshte … Read More

Gazzetta – Vecino ‘shikon’ Juventusin, Karamoh fillon sprintin: ja formacioni i mundshem

21/04/2018, 15:47 |

Mungesa e  Gagliardinit do te detyroje Spallettin te ndryshoje mesfushen.

Sa keq, sepse dyshja Gagliardini-Brozovic bashke me Rafinhen si trekuartist, i kishte dhene nje fytyre tjeter Interit si dhe manovres te se gjithe skuadres.

Por ja tek eshte Borja Valero, … Read More

Spalletti per InterTV: “Me vjen keq per Gaglian, por une nuk kam ndermend te nderroj…”

21/04/2018, 12:52 |

I intervistuar nga Inter TV pak perpara konferences zyrtare per shtyp ne prag te ndeshjes ndaj Chievos, tekniku zikalter Luciano Spalletti ka folur keshtu pak minuta me pare.

“Mund te kete veshtiresi te cdo lloj tipi ne ate ndeshje.”

“Per … Read More

Sky – Spalletti e ka gati surprizen: Eshte provuar Brozo trekuartist. Rafinha perfundon ne…

20/04/2018, 21:51 |

Duket se do te kemi surpriza ne mesin e fushes ne ndeshjen qe Interi do te luaje ne transferte ndaj Chievo Verona te dielen ne oren 15:00. 

Te pakten sipas asaj qe tregon Sky Sport, do te jete pikerisht keshtu.

Read More