Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

802 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti per InterTV: “Me vjen keq per Gaglian, por une nuk kam ndermend te nderroj…”

Spalletti per InterTV: “Me vjen keq per Gaglian, por une nuk kam ndermend te nderroj…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga Inter TV pak perpara konferences zyrtare per shtyp ne prag te ndeshjes ndaj Chievos, tekniku zikalter Luciano Spalletti ka folur keshtu pak minuta me pare.

“Mund te kete veshtiresi te cdo lloj tipi ne ate ndeshje.”

“Per ate qe perfaqeson ndeshja dhe per klasifikimin, eshte nje ndeshje delikate.”

“Chievo eshte nje skuader e mire qe te hap jo pak veshtiresi.”

“Ata kane nevoje per pike qe te shpetojne ne Serie A ndersa ne per garen per Champions. Do te jete nje lufte e vertete ne fushe.”

Si eshte gjendja e skuadres? 

“Ajo qe ka rene me shume ne sy, eshte menyra se si po punojme.”

“Skuadra eshte ne nje moment te mire por ne duhet te japim dicka me shume gjithmone, pikerisht per kete moment qe po kalojme.”

“Gjithcka eshte nen kontroll, duhet te bejme me mire se ndaj Atalantes apo Torinos.”

Po mungesa e Gagliardinit?

“Na vjen shume keq per te, edhe pse kishte gjetur nje ekuiliber ai ne fushe por edhe ne me ate sepse na bente te qendronim te qete.”

“Por lojtare qe mund te veshin nje fanelle mesfushori tek Interi dhe qe nuk jane mesfushore ka shume: mendoj per Cancelo, Skriniar apo edhe Candreva.”

“Lajmi i mire eshte se Vecino eshte stervitur mire dje.”

“Ndryshime taktike ne Verona? Do te thoja jo, sepse duket se kemi bere mire me skemen aktuale.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.