Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

919 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MundoDeportivo – Barcelona po ndjek me kujdes 8 mbrojtesa qendre: 2 jane te Interit

MundoDeportivo – Barcelona po ndjek me kujdes 8 mbrojtesa qendre: 2 jane te Interit
Inter Club Staff

Sipas te perditshmes katalanase El Mundo Deportivo, agjentet 007 te Barcelones jane shperndare neper europe dhe po ndjekin nga afer tete mbrojtesa qendre qe potencialisht mund te behen pjese e Barcelones sezonin qe vjen.

Me largimin e Javier Mascherano, Barcelona eshte ende ne kerkim te dikujt qe te zevendesoje ne lartesine e duhur sezonin e ardhshem argjentinasin.

Sipas asaj qe shkruaj El Mundo Deportivo, jane 8 mbrojtesat e qendres qe po ndiqen nga nga shume afer madje po shikohen me kujdes cdo ndeshje.

Ne kete liste te stiluar nga e perditshmja spanjolle, bejne pjese edhe dy mbrojtesat e Interit, Milan Skriniar dhe Joao Miranda. Ky i fundit eshte nje emer surprize.

Por ne kete liste, sipas MD, ben pjese edhe Stefan de Vrij, i cili perflitet se eshte afer Interit.

Gjithesesi duhet theksuar se De Vrij eshte me afer Interit ne kete moment se sa ndonje afer klubi tjeter si dhe Skriniar e ka perseritur disa here deshiren per te qendruar me Interin qe nuk deshiron ta shese as perpara ndonje ofertet te cmednur.

Ndersa per Miranden duket me konkrete nje rikthim ne Brazil se sa nje transferim tek Barcelona ne Spanje, edhe pse brazilianit kjo piste mbase do i pelqente.

Gjithesesi, lista e plote e El Mundo Deportivo eshte si me poshte:

Matthijs De Ligt (Ajax), Stefan De Vrij (Lazio), Daley Blind (Manchester United), Milan Skriniar (Inter), Joao Miranda (Inter), Toby Alderweireld (Tottenham), Dayot Upamecano (Red Bull Liepzig), Lucas Hernandez (Atletico Madrid).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.