Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

1,300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez: “Me koke poshte dhe me deshiren per te luftuar: dominim

Alvarez: “Me koke poshte dhe me deshiren per te luftuar: dominim
Xhorxh Gellci

Interi mund Genoan 2-0 me gola te Nagatomo dhe Palacio. Ne fund te gares, ne mikrofonat e Sky eshte prezantuar Ricky Alvarez: “Mendoj qe kemi bere dy ndeshje ku kemi treguar ate qe ka pregatitur trajneri. Jemi akoma ne fillim, duhet te permiresohemi por ka qene nje Inter i bukur. Eshte pare nje skuader e bashkuar, kokeulur, qe deshiron te fitoje dhe te luaje cdo ndeshje si te ishte e fundit. Ky shpirt loje nuk duhet te mungoje kurre.

Ndryshim me hyrjen e Kovacic? “E dime cfare mund te na jape, eshte nje lojtar shume i ri, me shume kualitet. Por edhe me pare kemi dominuar, eshte pare vetem nje skuader ne fushe. Scudetto? Kampionati eshte i gjate, qendrojme dhe mendojme per te tashme. Ne fund do te mesojme nese mund te fitojme dicka.

Ndersa ne mikrofonat e Mediaset Premium, Ricky shprehet: “Ka qene nje ndeshje e veshtire, ata jane mbyllur mire, ne kemi provuar ne te gjitha menyrat dhe ja kemi dale. Hyrja e Icardit ka ndryshuar lojen? Ata ishin te mbyllur, kishim nevoje per nje sulmues per te qene te rrezikshem, ja kemi dale te shenojme dhe jemi te kenaqur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.