Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

alvarez

Gazzetta – Ceshtja Alvarez, dje degjimi ne TAS. Ka shume optimizem tek zikalterit…

10/12/2016, 11:38 |

Tashme ceshtja Alvarez u be vite qe vazhdon, dhe asnje nga palet deri me tani nuk ka arritur te gjeje te drejten, prandaj ceshtja ka shkuar deri ne Gjykaten e Arbitrazhit Sportiv, ku do te vendoset gjithcka.

Sot per Interin nje ndeshje me e rendesishme se ajo e djeshmja, por kesaj radhe ne gjykate!

09/12/2016, 11:07 |

Nje ndeshje me e rendesishme se ajo e mbremjes se djeshme luhet sot per Interin, gjithmone nga ana ekonomike.

Gjate dites, ne gjykaten e arbitrazhit sportiv ne Lozane te Zvicres do te perballet Interi dhe … Read More

Gazzetta dello Sport – FIFA vendos brenda muajit per ceshtjen Alvarez

10/02/2016, 21:48 |

Vazhdon misteri per te ardhmen e 10 milione eurove qe Sunderland duhet te derdh ne arkat e Interit ne baze te nje klauzole qe thote se kjo shume duhet paguar nese Sunderland qendron ne Premier LEague.

Read More

Alvarez, Sunderland mohon: Nuk ka detyrim, rikthehet ne Itali. Interi tek FIFA?

28/05/2015, 17:07 |

Situata rreth blerjes se Ricky Alvarez behet edhe me shume e paqarte. Detyrimi i blerjes, sipas Goal.com, mohoet kategorikisht nga Sunderland.

“Asnje detyrim per blerjen e lojtarit, as i lidhur me prezencat e as i lidhur … Read More

Corriere dello Sport – Alvarez, Inter i blinduar: nje dokument ne FIFA. Ultimatum per Carrizon…

23/05/2015, 11:08 |

Ka pak dyshime. Edhe pse shtypi anglez ka filluar te shpik klauzola qe nuk ekzistojne. Sa i perket blerjes se Alvarez nga ana e Sunderland, Inter ndihet i blinduar nga nje dokument qe ka ne pronesi dhe eshte depozituar … Read More

Interi mund te fitoje 20 milione euro ne qershor: Sa shanse ka? Ja situata e secilit…

03/03/2015, 17:00 |

Pas humbjes me Fiorentinen, u rikthye diskutimi nese do te shitet ndonje lojtar ne qershor qe te zgjidhen problemet e bilancit per Interin.

Por pak eshte folur per faktin qe Interi, potencialisht, do te kete mjaft … Read More

Gazzeta – Alvarez ka firmosur nje kontrate tre vjecare. Interi perfiton…

31/08/2014, 14:29 |

Edhe Gazzetta dello Sport flet per ate qe ndodhi ne Angli: Ricky Alvarez ka firmosur dje kontraten e tij te re me Sunderland!

Argjentinasi largohet nga Interi keshtu pas tre vitesh: “Erdhi edhe dita e largimit … Read More

Alvarez tek Sunderland, ja ku jemi: zyrtarizimi ne ardhje…

30/08/2014, 23:37 |

“Valixhet gati per ne Angli. Ricky Alvarez tek Sunderland.” Keshtu flet eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio mbi kalimin ne Premier League te ish-lojtarit te Velez.

“Akordi total po vjen. Ne keto momento kontrata e argjentinasit … Read More

Rrufe ne qiell te hapur: Shitet Alvarez tek Sunderland! Ja te gjitha detajet…

27/08/2014, 22:39 |

Ricky Alvarez largohet nga Interi dhe shkon tek Sunderland. Gianluca di Marzio tregon te gjitha detajet e ketij operacioni te papritur vetem perpara pak minutash.

Keto jane detajet e operacionit: Nje milion euro per huazimin dhe … Read More

Inter, se pari duhet shitur: Alvarez dhe Guarin largohen vetem me titull perfundimtar, pastaj ne sulm per Cercin ose Firminon…

23/08/2014, 18:23 |

Inter ka vetem nje synim ne keto ditet e fundit te merkatos: te arketoj para cash nga lojtaret qe jane ne dalje, me dy emrat e nxehte si Fredy Guarin dhe Ricky Alvarez per te pregaditur sulmin per … Read More

Gazzetta – Me Rabiot tek Interi largohet Alvarez? Botta nderkohe…

06/07/2014, 13:55 |

Sic thote La Gazzetta dello Sport ne edicionin e perditshem, nese tek Interi do te vinte Rabiot do te ishte shume reale mundesia e shitjes se Alvarez i cili ne fakt sdo te kishte shume hapsira.

Read More

Agjenti i Alvarez: “Ricky tek Napoli? Nuk me rezulton keshtu. Me Mazzarrin…”

16/06/2014, 16:21 |

Agjenti i Ricky Alvarez, Marcelo Simonian, ka folur ekskluzivisht per Areanapoli.it, rreth zerave, te sjelle nga Corriere dello Sport, per nje perfshirje te klientit te tij ne tratativen midis Inter dhe Napoli per Behrami: “Mua dhe klientit tim … Read More

Corriere – Inter-Alvarez, do te jete largim dhe plusvalenza

14/05/2014, 13:24 |

Corriere dello Sport ka shkruar sot pa dyshime: eksperienca tek zikaltrit e Ricky Alvarez eshte per tu konsideruar e mbyllur. Mbi rinovimin e kontrates deri me 2016, ne fakt, nuk ka marreveshje, por nuk eshte vetem pershtatja ekonomike … Read More

Alvarez, siinjale lamtumire: “Nuk di se cfare do te ndodhe”. Rinovimi po vonon, tani…

12/05/2014, 16:23 |

“Kemi perjetuar nje mbremje shume te bukur qe nuk do ta harroj kurre. Nje pershendetje e madhe nga ana ime”. Keto jane fjalet e pakta, te thena na Ricky Alvarez pas mberritjes ne restorant Botinero ku po festohej … Read More