Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio ne Barcelone. Song, mund te behet…

Ausilio ne Barcelone. Song, mund te behet…
Xhorxh Gellci

Prapaskene interesante merkatoje e zbuluar nga Corriere dello Sport.

Drejtori sportiv Ausilio ishte dje ne Barcelone me qellim te kerkonte informacion mbi ata lojtare qe Barcelona mund ti leje te largohen ne kushte te favorshme, pasi nuk pelqehen nga tekniku i ri Luis Enrique. Mes te gjitheve atyre ne liste, Ausilio ka kuptuar se mund te arrihet tek Alex Song, mesfushor qendror i Camerun, i cili, mes te tjerash, nuk ka bere nje Boteror te mire. Kujtojme qe e ka mbyllur me nje karton te kuq kunder Kroacise dhe me tre ndeshje skualifikim.

Faktori deciziv per interesimin e Interit, pervec faktit se duhet te kupthet nese Barcelona do e shese ne huazim apo perfundimisht, eshte pasaporta franceze qe do i lejonte zikalterit te mbanin te lire nje vend per ektra-komunitare. Eshte e qarte, qe Interit do i pelqente nje huazim me te drejte blerjeje, te pakten nese nuk arrin te formoje nje shume te ardhurash nga shitjet e Guarin, Alvarez dhe Kuzmanovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags