Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Borini, Inter e rezervon per janarin: ne detaje…

Borini, Inter e rezervon per janarin: ne detaje…
Bujar Berishaj

Inter dhe Milan pas… Liverpool.

Ne vixhilje te merkatos se janarit, dy shoqerite milaneze do te provojne te nisin sulmet perfundimtare per Fabio Borini dhe Jesus Fernandez Saez  i njohur si Suso, respektivisht sulmuesin dhe mesfusorin e skuadres se Brendan Rodgers, me besimin se do t’i sjellin te dy ne Milano pa ndonje shpenzim ekonomik.

Sa i perket ish-lojtarit te Romes tekniku irlandezo-verior ishte munduar qe ta bind per te ndryshur fanelle deri ne momentin e fundit te merkatos, por ne fund nje kalim tek QPR ka deshtuar me Interin (por edhe Milanin) qe ka provuar te futet me nje huazim.

I rezervuar per janarin? Ashtu sic shkruan sot Tuttosport, Reds kane hedhur poshte kete formule, por ne rast te mos-perdorimit te lojtarit nga tani deri ne Krishtlindje, Interi mund te konkretizoj kalimin e Borinit ne janar me nje huazim dhe te drejte blerje ne 2015. Me pak fjale, zikalterit duken shume perpara ne kete korsi te merkatos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.