Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

borini

Berardi dhe Candreva i kanë thënë ‘po’ Interit: situata. Gjithcka e kryer për Caprarin, Gabbiadini dhe Borini janë alternativat

30/06/2016, 10:41 |

Rrugët që dërgojnë tek Domenico Berardi dhe Antonio Candreva – objektivat e konfirmuar nga vetë Erick Thohir – nuk janë të thjeshta. Por zikaltërit, tashmë kanë marrë miratimin e të dy lojtarëve, kështu shkruan e përditshmja Gazzetta dello … Read More

Ausilio ne tribune ne ndeshjen Leicester-Liverpool: Tre lojtare te vezhguar speciale…

03/12/2014, 16:04 |

“Nje xhiro neper Europe nga ana e Piero Auscilios, drejtorit sportiv te Interit. Etapa e pare ishte prezenca ne ndeshjen e Premier League, Leicester-Liverpool. Sipas lajmeve te para nga Anglia, Ausilio shkoi per te vezhguar Borinin(ne rast se … Read More

Sky – Derby per Kramaric? Nga Janari fillon lufta. Borini dhe Campbell…

20/11/2014, 18:11 |

Sic tregon Dario Massara per Sky Sport 24, eshte shume e mundeshme qe ne dritaren e ardheshme te merkatos te kete nje Derby merkatoje ndermjet Interit dhe Milanit e lojtari per te cilin do luftojne dy Milanezet pritet … Read More

Sky – Ausilio ka kuptuar: nje sulmues do te vij ne janar. Do jete njeri nga keta tre…

13/11/2014, 23:44 |

Massimiliano Nebuloni ne sherbim per SkySport24 flet per pregaditjet e Interit ne prag te derbyt.

Ky pushim mund ti kthej Mazzarrit lojtaret si Osvaldo, Nagatomo e Guarin ne top forme, te cilet nuk jane grumbulluar nga … Read More

Dy blerje ne janar. Sulmi, ka nje balotazh. Idea Masuaku, ne mbrojtje…

10/11/2014, 18:17 |

Inter leviz ne merkaton e janarit. Sky raporton qe zikalterit jane pas nje sulmuesi dhe nje mbrojtesi, me Palacion jo ne top forme dhe vetem 3 sulmues perpara.

SULMI – Emrat jane ata te Borinit, qe ka … Read More

ET kerkon perforcime ne sulm, ja plani i Ausilio. Shume emra ne fletore, kujdes nga konkurrenca e Viola…

09/11/2014, 12:28 |

Sic zbulon editoriali i sotem i Corriere dello Sport, gjate qendrimit te tij ne Pinetina, Erick Thohir ka folur edhe per merkaton.

Reparti ku nevojiten perforcimet eshte sulmi dhe Piero Ausilio duket se i ka idete … Read More

SKY – Borini eshte me afer. Krhin i zhgenjyer: do te kerkoj hapesire diku tjeter…

06/11/2014, 0:07 |

“Borini eshte me afer”.

Keshtu flitet tek SkySport24 per nje ardhje te mundshme te sulmuesit italian ne merkaton e janarit. Ashtu sic shpjegon Nebuloni, Mazzarri dhe Ausilio kane kuptuar se ne gusht kane bere nje vleresim … Read More

Inter ne tribune per Bazel-Liverpool: shanse per Borini. Dhe studiohet…

01/10/2014, 10:40 |

Bazeli do te perballet me Liverpool ne Champions League dhe, sipas Tuttosport, ndeshja do te shikohet ne stadium nga nje i derguar zikalter: eshte Fabian Schär, qendermbrojtesi i klubit zvicerian, ne shenjestren e drejtuesve zikalter. Por jo vetem ai: … Read More

Borini, Baselli, Zappacosta dhe emri i ri: skenaret

12/09/2014, 12:04 |

Ashtu sic e dime, merkato nuk shkon kurre me pushime, edhe pse tashme afati ka perfunduar, dirixhentet e ekipeve te ndryshme punojne sa i perket te ardhmes. Nuk ben perjashtime as Inter qe, me Piero Ausilio, percakton bazat … Read More

Borini, Inter e rezervon per janarin: ne detaje…

08/09/2014, 12:49 |

Inter dhe Milan pas… Liverpool.

Ne vixhilje te merkatos se janarit, dy shoqerite milaneze do te provojne te nisin sulmet perfundimtare per Fabio Borini dhe Jesus Fernandez Saez  i njohur si Suso, respektivisht sulmuesin dhe mesfusorin e skuadres se Brendan Rodgers, me besimin se … Read More

Corriere – Do te jete Borini goditja e pare ne 2015? Ausilio dhe Inter…

03/09/2014, 11:17 |

Sipas asaj qe raporton Corriere dello Sport, Inter mund te kete prenotuar tashme nje blerje per muajin janar: ai eshte Borini. Sulmuesi tani po qendron tek Liverpool, pasi ka qene nje hap larg veshjes se fanelles zikalter ne … Read More

Sky – Interi e vendosur mbi Borinin: Ka optimizem. Guarin, po provohet me…

31/08/2014, 14:22 |

Interi duket se eshte hedhur ne nje sulm te vertete per Fabio Borini. Sipas asaj qe tregon Sky Sport, ne fakt, sulmuesi i Liverpool eshte i preferuari i Interit ne keto momente.

“Ka optimizem deri tani … Read More

Borini last-minute, Inter flet me Liverpoolin. I pelqen Mazzarrit, profili i tij…

30/08/2014, 22:57 |

Pas zerave qe dolen ne gazetat e mengjesit vijne konfirmimet edhe nga gazetaret e Sky Sport mbi nje interes te supozuar te Interit mbi Fabio Borini.

23-vjecari ne pronesi te Liverpool tashme e njeh Serie A, … Read More

Agj. Borinit: “Kam lexuar per Interin, por eshte akoma heret”.

28/11/2013, 16:08 |

Ne mikrofonat e calciomercato.it, Marco de Marchi, agjenti i sulmuesit te Sunderland Fabio Borini, flet per zerat e interesimit te Interit ndaj sulmuesit emilano: “I kam lexuar edhe une interesimin e Interit ndaj Fabio-s, por une personalisht nuk jam … Read More