Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

815 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic, denimi mer fund: Me Cagliarin do te jete!

Brozovic, denimi mer fund: Me Cagliarin do te jete!
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic do te grumbullohet nga Interi per ndeshjen ndaj Cagliarit.

Kete gje e tregon Corriere dello Sport e cila nuk ka asnje dyshim: “Pervec ndonje surprize (ose ndonje beme tjeter te lojtarit), kroati pritet te jete ne dispozicion per rifillimin e kampionatit – lexohet ne faqet e te perditshmes Italiane -. Ai mungon qe ne sfiden ndaj Juventusit ne 18 shtator e pas te ciles jane luajtur 4 ndeshje. Perjashtimi ka qene fillimisht i natyres disiplinore (tre gjoba kane ardhur pas perjashtimit per lojtarin per gjerat qe ka bere brenda dhe jashte fushe) e me pas perjashtimi ka ndodhur per shkak te natyres fizike, duke pare se nderkohe gjendja fizike e kroatit, per shkak edhe te stervitjes se tij, ka rene shume. Por tani duket se ka ardhur momenti qe mosmarreveshjet te shkrihen dhe lojtari te rikthehet, kjo edhe sepse me kombetaren ka luajtur dy here titullar dhe ka dhene sinjale te rendesishme per De Boer.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.