Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic, jemi tek firmat! Eshte duke ardhur edhe presidenti i Dinamo Zagreb…

Brozovic, jemi tek firmat! Eshte duke ardhur edhe presidenti i Dinamo Zagreb…
Bujar Berishaj

“Bosi i Dinamo Zagreb, Zdravko Mamic, eshte ne ardhje e siper ne Milano per te definuar transferimin e talentit Marcelo Brozovic. Per kartonin e lojtarit ne arkat e klubit kroat do te shkojne 8 milion euro plus bonuse, operacion ne bazen e huazimit me obligim blerje. Dhe ardhja e numrit nje te Dinamos, nje kocke e forte per te gjithe ne negociata, do te prezantoj elementin me te rendesishem te transferimit, firmat. Mancini pret Brozovic, e zeza mbi te bardhe, po vjen.”

Keshtu raporton Alfredo Pedulla rreth zhvillimeve te fundit mbi Brozovic. Numri nje i Dinamo po vjen ne Milano, se shpejti firmat. Mungojne vetem detajet, por tani eshte gjithcka e kryer: Marcelo Brozovic do te jete nje lojtar i ri i Inter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.