Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,292 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro: “Se shpejti me brilante” Capello: “Çfare emocioni ne debutim”

Campagnaro: “Se shpejti me brilante” Capello: “Çfare emocioni ne debutim”
Andi Prifti

Hugo Campagnaro dhe Alessandro Capello jane dy lojtare te tjere qe kane folur per Inter-Trentino ne mikrofonat e Sky Sport. inter.al ju sjell deklaratat e tyre:

CAMPAGNARO – “Me siguri ky test do na sherbeje per te kuptuar si jemi fizikisht. Disa here, aksionet nuk shkonin siç donim ne, por jam i lumtur, do arrijme te permiresohemi. Normalisht do duhet pak kohe qe trajneri te qartesoje idete. Do mundohemi te evitojme problemet fizike, kemi bere 6 dite trajnimi te veshtira. Duke degjuar trajnerin do arrijme te jemi akoma dhe me brilante. Diçka tipike e Mazzarrit? I pelqen skuadra dhe karikimi jone. A do te permiresohen gjerat? Gjerat jane pare qarte gjate ndeshjes. Ka kualitet ne fushe dhe mund t’ja dalim ne mbrojtjen me 3, edhe pse ne te kaluaren Interi nuk ja ka dale. Sot trajneri provoi menyra te ndryshme loje. Napoli pa Cavanin? Jam kurioz te shoh ç’do te beje Napoli pa te, por me shume do te jem kurioz se si do kaloje skuadra ku kalova 4 vite te mrekullueshem.

CAPELLO – “Jam shume i emocionuar per kete debutim. Pritshmerite? Akoma nuk e di nese do te jem ne skuadren e pare, por tani dua te bej mire tek Primavera. Trajneri me tha qe do te me fuste ne loje dhe qe te jepja gjithçka qe mundesha. Cambiasso me ka ndihmuar shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.